OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE

„Jeszcze Polska nie zginęła
kiedy my żyjemy...”

W naszej szkole mocno zaakcentowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowaliśmy wystrój klas i korytarzy,odbył się konkurs plastyczny,uczniowie uczyli się śpiewać cztery zwrotki hymnu państwowego. Wszyscy wychowawcy, nauczyciel historii i Pan Dyrektor zaangażowali się w przygotowanie obchodów.

Już w czwartek 8 listopada Pan M.Nowak- nauczyciel historii przeprowadził prelekcję na temat odzyskania wolności przez Polskę. 

Dzień 9 listopada był dniem galowym – dniem obchodów Święta Niepodległości. W tym dniu wszyscy w strojach apelowych przybyli do szkoły. Przy wejściu do szkoły każdy wchodzący otrzymywał pamiątkowe, okolicznościowe biało-czerwone kotyliony, wykonane przez nauczycieli p.B.Przybylską i p.B. Izydorek.

Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obdarowani zostali rogalami z biało-czerwonym lukrem, przygotowane zostały przez p.A.Grześkowiak.

Kulminacyjnym punktem tego dnia było spotkanie uczniów, nauczycieli,pracowników obsługi i przybyłych do szkoły gości:sołtysa p.M.Marciniaka oraz rodziców na sali gimnastycznej,gdzie wysłuchaliśmy montaż słowny związany z odzyskaniem niepodległości, który przygotowała p.B.Przybylska oraz na „całe gardła” ze wzruszeniem odśpiewaliśmy o godz. 11.11 cztery zwrotki naszego hymnu państwowego.

W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ Rekord dla Niepodległej”.

Dyrektor wręczył nagrody książkowe w konkursie plastycznym. Nagrody otrzymali : Natalia Staniszewska, Martyna Grabowska i Mateusz Guziołek.

Finałem tego dnia było spotkanie przy kawce i słodkim „co nie co”.

Dyrektor dziękuje wszystkim nauczycielom,pracownikom obsługi za zaangażowanie w przygotowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zdzisław Bosacki

   

Wybierz nas

  • Wykwalifikowana kadra
  • Małoliczne oddziały
  • Język angielski w przedszkolu
  • Indywidualne podejście
  • Blisko Ciebie...

Nasze motto

"Staramy się każde dziecko zrozumieć i stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze."

 

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu! 

Phone (61) 477-57-90
email dspgorzykowo@wp.pl
web www.spgorzykowo.pl

© 2024 Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Gorzykowie
Wykonanie: IT Assist