„Babciu miła, Dziadku drogi
przyszliście w nasze progi....”


Tradycją naszej szkoły i przedszkola stało się, że w marcu przeżywamy ważną uroczystość, jaką jest „Spotkanie Pokoleń”. W tym roku obchodziliśmy ją już po raz czwarty.

Jest piękny, słoneczny poranek,10 marca 2017 r., godzina 10.00. Tego dnia w Nasze mury bardzo licznie przybyli bohaterowie uroczystości - Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie Naszych uczniów i przedszkolaków.

Po oficjalnym powitaniu gości przez dyrektora Zdzisława Bosackiego, na tle pięknej dekoracji,nasze pociechy przedstawiły część artystyczną, na którą składała się recytacja pięknych wierszy,życzeń,przeplatana śpiewem wesołych piosenek. Dzieci na scenie czuły się jak „prawdziwi artyści, aktorzy”. Recytacja i śpiew przerywana była gromkimi brawami ze strony widowni. Następnie wnuczęta odśpiewały „dostojnym gościom” tradycyjne „Sto lat”, wręczyły upominki w postaci balonika w kształcie serduszka i medalu dla „Najlepszej Babci i Najlepszego Dziadka”, złożyły osobiste życzenia, wyrażając tym samym wszystko to co czują do Swoich Babć i Dziadków – radość, wdzięczność,szacunek.

Po tej części uroczystości przyszła pora na rozmowy przy kawce i małym, słodkim „co nieco” na tle pięknych piosenek, np. „Wspomnienie” Czesława Niemena, „Nie liczę godzin i lat „ Andrzeja Rybińskiego.  Oprócz tradycyjnych występów,upominków,poczęstunku,nauczyciele i dzieci zaproponowali babciom i dziadkom „ aktywne spędzanie czasu w szkole i przedszkolu”. Babcie i dziadkowie wspólnie z dziećmi wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, brali udział w konkursach,zabawach,śpiewach.

Wspólnie spędzony czas,wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wiele radości, zadowolenia, wszyscy bawili się znakomicie. Na potwierdzenie tego zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Całe wydarzenie, jakim było „IV Spotkanie Pokoleń” podsumował pan dyrektor. Podziękował gościom za tak liczne przybycie na uroczystość, nauczycielom,pracownikom obsługi i dzieciom za jej przygotowanie, a mamom za pomoc i przepyszne ciasto.  Życzył przede wszystkim zdrowia i zaprosił Wszystkich na piąte, jubileuszowe „Spotkanie Pokoleń” już za rok.

DZIĘKUJEMY !!
B.Przybylska, J.Bajka

 

  

Wybierz nas

  • Wykwalifikowana kadra
  • Małoliczne oddziały
  • Język angielski w przedszkolu
  • Indywidualne podejście
  • Blisko Ciebie...

Nasze motto

"Staramy się każde dziecko zrozumieć i stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze."

 

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu! 

Phone (61) 477-57-90
email dspgorzykowo@wp.pl
web www.spgorzykowo.pl

© 2024 Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Gorzykowie
Wykonanie: IT Assist