Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. To uroczysty dzień nie tylko dla pierwszoklasistów, ale i dla całej społeczności szkolnej.

W piątek 3 października 2014r. do pasowania przystąpiło ośmioro uczniów, którzy przygotowywali się do tej uroczystości już od pierwszych dni pobytu w szkole. Tego dnia oczy wzruszonych rodziców, wszytskich pracowników szkoły oraz starszych koleżanek i kolegów skierowane były właśnie na Pierwszaków - pięknych i wytwornych jak nigdy dotąd. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - uroczyste ślubowanie. Każdy Pierwszak został przez pana dyrektora mianowany na ucznia przez dotknięcie ramienia specjalnym "zaczarowanym ołówkiem". Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Potwierdza to otrzymany przez nich akt pasowania oraz legitymacja szkolna. Po uroczystości uczniowie obdarowani zostali drobnymi upominkami i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawcę klasy.