Dnia 30 września 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zgłosili uczniowie klasy III, IV i V. Każdy z nich, chcąc przedstawić swoją osobę i pomysły na działanie SU, przygotował plakat wyborczy. Z postulatami umieszczonymi na plakatach zapoznawaliśmy się przez cały tydzień.

W końcu nadszedł dzień wyborów. Wszyscy uczniowie zdecydowanym krokiem ruszyli po karty wyborcze i oddali swój głos. Wybory do SU wygrał Nikodem Mazurkiewicz – uczeń klasy IV, który objął stanowisko przewodniczącego SU. Na zastępcę wytypowana została Nikola Swat z klasy V. Sekretarzem został powołany Mikołaj Kozłowski, a członkiem Damian Marciniak (klasa IV).

Podsumowując wybory, wszystkim przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnych działań, dobrze układającej się współpracy z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną oraz godnego reprezentowania braci uczniowskiej.

Agata Pizoń
Patrycja Tyczka